Pár szót röviden a lufik felhasználásáról és olcsó vásárlásáról. Próbáltam valami bevezetőt írni a lufikról, de semmi nem jutott eszembe, és a neten is csak pár rövid sztorit találtam az eredetéről, miszerint Dél- és Közép Amerikában használtak először állatbelsőségeket felfújva lufiként, befestve sok száz évvel ezelőtt.

Mit rejt a lufi?

Semmit. Azaz mégsem, hiszem levegő rejlik a belsejében. Felfújhatjuk szájjal, de kaphatóak a célra különböző rendszeresített pumpák is. Kapható a héliumos változat is, ennek sajátossága, hogy a lufi a hélium gáz hatására el szeretne szállni. Semmiképp se hagyjuk, kössük szalagra! Azonban bizonyos rendezvényeken többszáz környezetbarát héliumos léggömböt eresztenek szabadjáa, ezzel befestve az eget.

Hélium használati utasítás:

Nem gyerekjáték
A lufi nemcsak játék, hanem elengedhetetlen dekorációs kellék, amit minden rendezvényhez felhasználhatunk. Esküvő vagy eljegyzési parti? Nem probléma, díszítsük lufikkal a táncparkettet vagy a helyiséget, ahol a fogadás zajlik. Bankett vagy ballagás? Luftballon nélkül ne is álljunk neki a rendezésnek. Születésnapi buli vagy babazsúr? Nem lenne az igazi lufik nélkülük. Lássuk be, a rendezvények nem működhetnek minimális lufidekoráció nélkülük.

Ha mi lennénk a templom egere
A lufi legnagyobb előnye, hogy rendkívül olcsó. Akár pár darabbal is feldobhatjuk a hangulatot, pár száz forintból megúszva a horribilis díszítési költségeket. Persze lufi és lufi között is van különbség, hiszen ha körülnézünk a piacon, a webáruházak polcain, akár találhatunk drága prémium minőségű léggömböket is, de szerencsére nem ez a jellemző.

Egyéb felhasználási ötletek
Dekoráláson kívül nagyon népszerű a léggömbökből való hajtogatás, csomózás, különböző állatok és figurák kreálása. Ez kölön szakma, könynen kitanulható.
Zseniális dolog, hogy egy sima hétköznapi lufi mennyi mindenre használható. Nem szoktam ilyen oldalakat belinkelni, de most megteszem.
Beszéljenek helyettem a képek: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.702674586533903.1073741923.608178959316800

Lufik minden mennyiségben és változatban kaphatók webáruházunkban, raktárról: Egyszínű gumi lufik (28cm)

 

Cimke: