A farsang és az ehhez kapcsolódó karnevál vagy jelmezes maskarabál február közepéig-végéig tart. Ebben az időszakban rendezik meg általában az Óvodák és iskolák is az aktuális évi beöltözős jelmezbáljukat is.

Emlékszem az óvodás farsangjaimra és a jelmezeimre is. Szerencsés helyzetben voltam, mert a nővérem is ugyanabba az oviba járt, és néhány esetben akkor is beöltöztem, amikor az ő csoportjuk tartotta a murit. Voltam varázsló, bohóc, indián és három szabó legények is. A mi időnkben a gyerekek általában valami állatnak, egyszerű tárgynak öltöztek be, vagy választottak egy foglakozást, kasztot (cowboy, tűzoltó, stb.), ami szerint magukra öltötték a jelmezeket. Az iskolában is nagyjából eszerint haladtak a dolgok , annyi különbséggel, hogy felső tagozatban már nem öltöztem be.

Farsangi jelmezek

Most, hogy elkezdtünk jelmezekkel is foglalkozni feltűnt, hogy az úgymond hagyományos jelmezek eltűntek, helyüket felváltották a mesehősök és mindenféle filmkarakter. A farsangi ünnepélyeken hemzsegnek a mindenféle szuperhősök és disney figurák, követve az aktuális trendeket. Idén hatalmas sláger Elza vagy Anna a jégvarázsból, a Star Wars láznak köszönhetően Drath Vader, BB8, ilyen-olyan jedi, aztán nagyon népszerűek a szuperhősök, mint Vasember, Hulk vagy Superman.

Ha valakinek nincs ötlete, mi szívesen segítünk, a mi boltunkban diszkont áron lehet mindenféle jelmezt és maszkot kapni. Amit meg nem találsz, azt lehetőség szerint beszerezzük! Várunk mindenkit szeretettel webáruházunkba, ahol mindenféle farsangi kelléket és parti eszközt megtalálsz.

Cimke: