A kaméleon egy kedves kis hüllő, nagy egyedi forgó szemekkel, különleges látással. Afrikában honos, a Szahara sivatagot leszámítva. Európai kaméleon is létezik, ezek elterjedése a Földközi-tenger medencéjébe tehető. Illetve létezik még egy különleges alfaja, a sisakos kaméleon, ők a Vörös-tenger erdős partvidékén élnek.

Sisakos kaméleon

Sisakos kaméleon

 

A kaméleon alapvetően mindenevő, de fő táplálékai a különféle ízeltlábúak, amelyeket ragacsos nyelvükkel kapnak el. Vízigényüket a leveleken fellelhető vízcseppekből fedezik. Mivel hüllő, tojással szaporodik. Egy fészekaljba nagyjából 30 tojást rak a nőstény. Látása egyedülálló, nagy szemeit egymástól függetlenül is tudja mozgatni, két különböző irányba is tud nézni ez a mókás fickó.

Védett állatok, de szerencsére a természetes állományuk stabil. Kedvelt díszállat, azonban tartása több odafigyelést igényel a többi állatnál.

Közismert tulajdonsága a színváltás, amely az egyedek közti kommunikálás eszköze.

Kedves, békés állatról van szó, gyerekek nagy kedvence. Gondoljunk csak a rengeteg kaméleont ábrázoló játékra, plüssökre, vagy az Oscar-díjat nyert animációs filmre, a Rangóra.

 

80cm-es plüss kaméleon elérhető webáruházunkban. További információkért kattints a képre.

Plüss kaméleon 80cm

Plüss kaméleon 80cm

 

Cimke: