A kirakó (eredetileg jigsaw, azaz lombfűrész) egy remek logikai és ügyességi játék, a XVIII. századi Angliából származik, és ha minden igaz az első minta egy térkép volt.
A gyártók igyekeznek minden korosztálynak, és különböző érdeklődésű személynek megfelelni, ezért a kirakó mintáknak széles választéka megtalálhatók a boltok polcain, legyen szó akár tájképről, épületekről, állatokról vagy festményekről.

A játék nehézsége változó. Az egészen egyszerű, pár darabos kirakótól kezdve a többezer részből álló profiknak való játékot is be lehet szerezni. A kirakás ideje elsősorban a darabszámtól függ, de a kellő tapasztalat jelentősen lerövödítheti az összeillesztésre szánt időt. A kész kirakót akár bekeretezve ki is akaszthatjuk a falra, vagy újra nekiállhatunk összerakni.

Népszerű gyártók: Ravensburger, Trefl, Clementoni, Castorlnad, Educa.
A KitűzőShop ebben a témában tréfás és egyedi ajándékot kínál: bármilyen képből gyártunk kirakót különböző alkalmakra, legyen szó születésnapról vagy lánybúcsúról. Ha egyedi fényképes kirakó érdekel, kattints a képre:

Fényképes kirakó, 20x15cm, madárpók mintával

Fényképes kirakó, 20x15cm, madárpók mintával

Cimke: