A rendelések nagy részénél problémát jelent a méret meghatározása. Sokszor hívnak bennünket azzal a kérdéssel, hogy mi mekkora kitűzőt ajánlunk? Nagyon egyszerű a megoldás. Előveszünk egy mérőszalagot vagy vonalzót, aminek segítségével elképzeljük, hogy a kért minta mekkora lenne valóságban.

Támpontként annyit tudnánk segíteni, hogy:

  • 25mm: nagyon kicsi, erre maximum egy egyszerű logó vagy monogramot érdemes tenni
  • 32mm: kb. 20 forintos nagyságú, pár betűs szónál hosszabb szöveg nem ajánlott
  • 44mm: erre gyakorlatilag bármi mehet, annyi, hogy távolabbról nem lesz olvasható/látható
  • 58mm: optimális méret, gyakorlatilag bármire elegendő
  • 75mm: mint az 58-as, csak nagyobb, feltűnőbb, messzebbről is kivehető.

Méretbeli korlát gyakorlatilag nincs, csak a rozettás, díjszalagos kitűzőknél, ugyanis ezek csak 58mm-es és 75mm-es méretben rendelhetők.

 

Lánybúcsú kitűzőkre vonatkozó megjegyzés

Teljesen külön kategória. Tapasztalataink alapján a lánybúcsúkra és legénybúcsúkra a megrendelések 95%-át 58mm-es méretben kérik. Ebben a méretben simán érdemes gondolkodni, ha tanácstalan vagy. Simán jó lesz a buliba.

 

Cimke: