A sütés-főzés és egyéb ételkészítési módok nélkülözhetetlen eszközeiről lesz szó most pár mondatban. A robotgépeket és mindenféle elektromos kütyüket most kihagyjuk, elsősorban a „kézi szerszámok” szerepével foglalkozzunk, miért is fontosak, ezek az eszközök? Szerepüket vizsgálva elsődleges szempont, hogy ne érintkezzünk kézzel az étellel, hiszen komoly égési sérüléseket szenvedhetünk főzés során, ha a megfelelő célszerszám nélkül nyúlunk a forró ételhez. Arról nem is beszélve, hogy ezek az eszközök kialakítása direkt műveletekhez igazodik és az emberi kéznél sokkal praktikusabbak.

Konyhai eszközök

A férj szívéhez a hasán át vezet az út Leendő feleségek, legyetek konyhatündérek! Fontos szempont a házasságon belül az elégedett férj. Ha valami olyan dolgot akasrz elérni az uradnál, amiről tudod, hogy nem nagyon akar, akkor a kedvenc ételével mindig elérheted a célod. Jól teletömi a hasát, utána hízelegsz egy kicsit, és bármit elérhetsz! Voila, ilyen egyszerű. A világ legkönnyebb receptje, bár ehhez tényleg ismerni kell pár valódi ételreceptet és konyhai praktikát. Ne csüggedj, ha kezdő vagy, gyorsan bele lehet lendülni a konyhában töltött percekkel.

Desszertek

Konyhaeszközök szerepe a lánybúcsúkon Leánybúcsú estéjén a résztvevők a szokás szerint kis ajándékokkal látják el a jövendő arát. Ilyen apróságok között mindenképpen legyen egy konyhaeszköz is, ami jelentése azt hordozza, hogy szerencsét hoz a konyhában a házasság alatt. Nem kell valami nagy ajándékra gondolni, bőven elég egy kicsiny fakanál. Szokás még ezeket a konyhai szerszámokat vidáman feldíszíteni, színes szalagokat köthettek rájuk, festhetitek, faraghatjátok, minden ötletes dekoráció növeli a jókedvet. Továbbá fontos szempont, hogy a buli folyamán előtérbe kerülhetnek az ilyen eszközök mindenféle játéknál, pl. ilyen lehet a konyhai eszközök bekötött szemmel való felismerése.

<KÉP>

 

Miről is beszélünk? Elértünk a cikkünk végére, és hogy könnyebb legyen válogatni, adunk pár tippet, hogy mit vihettek lánybúcsúra:
– fakanál
– favilla
– sodrófa, nyújtófa
– vágódeszka
– húsklopfoló
– spatula
– mézcsurgató
– merőkanál
– fűszertartó
– süteményszaggató
– tojás sütőforma lánybúcsúra

 

Ha tetszett a cikk, oszd meg Facebookon!