A történelem során a kitűzőknek, jelvényeknek rengeteg, egymástól nagyon eltérő szerepük volt. Hordoztak magukon önkényuralmi jelképeket, szolgáltak díjként, kitüntetésként.
Magyarországon az első jelvénygyárat a XIX. század végén alapították. A jelvények vagy más néven kitűzők szerepe azonban az évek során sokat változott.
A hippi-korszakban már saját érzéseket, ízlést és összetartozást is tükröztek. Később zenekarok, énekesek és énekesnők, zenei irányzatok kerültek rájuk.

Manapság a felhasználási kör végtelen.

A klasszikus zenekaros, kedvenc énekeses kitűzőkön túl a legnépszerűbbek az anime vagy manga témájú kitűzők. A lánybúcsúk és legénybúcsúk, születésnapok, búcsúbulik, babaváró partyk, nyugdíjas összejövetelek, osztálytalálkozók, szalagavatók, ballagások – legyen az bölcsis, ovis vagy iskolás -, egyesületek, kirándulások, táborok elengedhetetlen kellékei.

A kitűzők lehetnek kulturális események hírvivői, túrázó csoportot összefogó jelzés, pártszimpátiát kifejező eszköz. Pláne most a választások közeledtével! (2018. április 8.)

A promóciós termékek, reklámajándékok megjelenésével és elterjedésével a kitűzők az üzleti életben is teret hódítottak maguknak. Céges rendezvényeken, népszerűsítő eszközként, névtáblaként is helytállnak.

Mire jó a kitűző?

Mire jó a kitűző?

Közösségformáló erő, összetartozást jelképező apróság, mely egyes esetekben méretében nem is kicsi.

Nálunk hatféle méretben és két különböző formában tudsz kitűzőt rendelni.

A fenti fejlődés eredményeként egyedi kitűzőkkel is egyre gyakrabban találkozunk. A hordozott információ mindig kifelé irányul, mindig közlendője van. Egyre elterjedtebb például a kismamás kitűzők, mely utastársaink figyelmét hívja fel, hogy a kitűző viselője különleges bánásmódot, ülőhelyet igényel.
Korlátozott képességűek is gyakran viselnek állapotukra utaló, esetlegesen segítséget kitűzőket 

Ami a szíveden, az a kitűződön!